(0532) 306 50 09 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz
info@tekizolasyon.com Eposta gönderebilirsiniz
643/1 Sok. No:12 - İzmir Adresimiz

Temel İzolasyonu

Ana Sayfa / Poliüretan / Temel Yalıtımı

Prefabrik Yapı Yalıtımı

Temel Yalıtımı

Temel beton yüzeyine, hiçbir yapıştırıcıya ve mekanik sabitlemeye ihtiyaç duymadan yüksek basınç altında püskürtülerek uygulanan poliüretan köpük uygulandığı noktalarda girinti ve çıkıntılara kolay ulaşabilme yeteneği ile yatay ve düşey olarak tüm yüzeyde iğne ucu kadar boşluk bırakmayacak şekilde bir yalıtım örtüsü meydana getirir. Sprey poliüretan köpük çok güçlü yapışma özelliğine sahip olduğu için herhangi bir darbe,sarsıntı veya titreşimden etkilenmez. Esnektir, yapıyla birlikte hareket eder. Su yalıtımı uygulaması olan Polyuera ile birlikte uygulandığında bina temelinin su ve ısı yalıtımı tamamen sağlanmış olur.

  • Poliüretan sprey ( poliüretan köpük ) Temel perde duvarlarında su yalıtımının üzerine yekpare bir şekilde uygulanıp ekyeri barındırmaması ve %95 kapalı hücre olması sebebi ile su yalıtımına %70 yardımcı olur. Temele hafriyat doldurma sırasında yekpare olarak yapışmasının vermiş olduğu mukavemetle zeminden kopmalar yapmaz ve perdedeki su yalıtımını maksimum seviyede korur.
  • Temel ve perde beton uygulamalarında poliüretan sprey tek başına ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılmaz. Su yalıtımı için membran likit membran ya da polyurea sprey uygulaması yapılmalıdır.
  • Poliüretan sprey uygulaması inşaat sektöründe binaların temel ve perde betonlarında katlar arasında tavan zemin ve iç duvarlarında uygulanabilir.
  • Poliüretan sprey püskürtme uygulaması yüksek ısıda ek yeri bulundurmadan günlük 1000 metrekare gibi uygulama hızının bulunmaması, düşük ısı iletkenlik katsayısıyla bir çok temel ve perde beton uygulamalarında inşaat firmaların tercihi haline gelmiştir.