(0532) 306 50 09 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz
info@tekizolasyon.com Eposta gönderebilirsiniz
643/1 Sok. No:12 - İzmir Adresimiz

Soğuk Hava Depo Yalıtımı

Ana Sayfa / Poliüretan / Soğuk Hava Depo Yalıtımı

Soğuk Hava Depoları Yalıtım ve İzolasyonu

Soğuk Hava Deposu Yalıtımı

Metal aksam veya beton yapı üzerine oluşturulan soğuk hava depolarında oluşan ek yerleri ve vida deliklerinin çokluğu nedeni ile ısı köprüleri oluşur. Bu sorun depo içerisindeki havanın belli bir derecede kalabilmesi için daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar ve bu da maliyeti arttırır. Sprey poliüretan köpük uygulaması yapıldıktan sonra ihtiyaç duyulan enerji miktarı azalarak faturalarıınızda azalma görülecektir.

  • Yoğunluğunun 40 dansite olması,basma mukavemetinin yüksek olması,ekyersiz bir bütün halinde uygulanabilmesi,%100 aderans ile zemine yapışması ve ısı iletkenlik değerinin 0.017 olması gibi özellikleri sayesinde soğuk hava depoları için mükemmel bir üründür.
  • Sprey Poliüretan Köpük Soğuk Hava Depolarında kullanım ve iklim koşullarına göre 8cm den başlayarak 15 cm ye kadar uygulama yapılmak mümkündür.
  • Soğuk Hava Depolarında yüksek enerji verimliliğini sağlamak için yapısal olarak ısı yalıtım detayı eksiksiz yerine getirilmelidir.Soğutmak için harcadığımız enerji maliyeti ısıtmak için harcadığımız enerji maliyetinden daha fazladır.Bu nedenle doğru yalıtım malzemesi kullanmak kullandığımız yalıtım malzemesinin buhar kesici özellğinin bulunmasına ihtiyaç vardır.
  • Borular, tanklar, özel amaçlı mukavva ve benzeri buzlu tasıma kutuları. Sprey poliüretan, Tank ve Boru Yalıtımı izolasyonunda da her türlü projeye uygulama desteği ve imkanı sağlar.