(0532) 306 50 09 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz
info@tekizolasyon.com Eposta gönderebilirsiniz
643/1 Sok. No:12 - İzmir Adresimiz

Dış Cephe Yalıtımı

Ana Sayfa / Poliüretan / Dış Cephe İzolasyonu

Dış Cephe İzolasyonu

Dış Cephe İzolasyonu

Dış duvarlar binaların içinden ısının en denetimsiz şekilde çıktığı yüzeylerdir. Her yıl yalıtımsız bir duvardan 100-150 kw saat arasında elektrik enerjisi veya 10-15 metreküp doğalgaza denk gelen enerji kayıpları olmaktadır. Bu kayıp poliüretan köpük uygulaması ile % 90 oranında azaltılabilmektedir. Dış cephe sprey poliüretan köpük uygulamaları vinç ile çok hızlı bir şekilde uygulanır. Kör cephe gibi herhangi bir uygulama yapmanın zor olduğu alanlarda da sprey poliüretan köpük başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

  • İç ve dış cephelerde yüzeyin düz bir satıha kavuşturulması amacıyla poliüretan üzerine bir takım işlemler yapılır. İç ve dış cephelerde yüzeye öncelikle 1/1,5 metre aralıklarla çıtalar tutturulur. Sonrasında tüm yüzey tek parça halinde sprey poliüretan kaplanır. Daha önceden çakılan çıtalara file tutturulur. File üzerine sıva ve en son işlem olarak da istenilen renk ve kalitede boya uygulanır.
  • Poliüretan sert köpük, yüksek basınçlı poliüretan püskürtme makinesi ile aplike edilir. Gezici poliüretan makine sistemleri İle hammaddeler uygulama yerine getirilir. Uzman personel, yüksek basınçlı - uzun hortuma takılı püskürtücü tabanca ile kir, toz ve yağdan temizlenmiş beton, ahşap, metal vb. yüzeye malzeme püskürterek uygular.
  • Su buharı geçirgenliği sayesinde yüzeyin nefes almasını sağlar.
  • Yüzeyde dübel delmesine gerek yoktur.